ביקור באנגליה וצלילה ב- Chepstow

DECO STOP

ביקור באנגליה וצלילה ב- Chepstow

מאת: ניר צמח 
23/06/12
 
לאחרונה חזרתי עם אשתי מביקור משולב חופשה ועבודה באנגליה בן 4 ימים, ביקרנו במפעל של חברת OTTER יצרנית חליפות צלילה יבשות הטובות בעולם! ביקרנו בספארי יפיפה, היינו בהופעה מדהימה של להקת Pearl Jam וצללתי במכרה אמיתי!
 
מהלך הביקור בחברת OTTER כלל השתלמות, סגירת פערים וארוחת צהרים במסעדה מקומית.
John Womack הבעלים של החברה והצוות המקצועי שלו ענו על כל שאלה במקצועיות ואדיבות רבה, הביקור הקצר גרם לי לגאווה מרובה יותר להיות חלק ממשפחת OTTER המתרחבת בהתמדה בכל העולם!
 
באותה ההזדמנות פגשתי גם את Ryan Swaine ממנהלי המכירות של חברת Vandagraph יצרנית אנלייזרים וסנסורים לענף הצלילה ולרפואה, גם הפעם הפגישה הייתה מוצלחת ובתקווה לשיתוף פעולה פורה!
 
ראשית אומר תודה ענקית לחברי הטוב טובי והמנהל שלו Liam Kenny שסידרו אותי בצלילה שלא הייתי מגיע אליה בלעדיהם!
 
עוד לפני שטסנו מהארץ קבענו להיפגש ביום שישי בבוקר באתר Chepstow שממוקם בדרום Wales.
האתר הינו מכרה שהוצף ועומקו 80 מטר של מים מתוקים, ראות כ- 3 מטר והטמפרטורה בפני המים 13 מעלות ובעומק 6 מעלות.
האתר מאובזר ומסודר להפליא, יש במקום מועדון צלילה בשם: National Diving & Activity Centre וניתן לקבל שירותי דחיסה והשכרת ציוד דרכם, לינק לאתר של המועדון:  www.ndac.co.uk.
כל צולל שצולל באתר משלם 15GBP (כ- 90 ₪- ללא ציוד).
 
לאחר ההתרגשות לראות חבר ותיק בנוף של אנגליה התחלנו לארגן את הציוד לצלילה, אני הבאתי איתי את חליפת ה- Otter TraveLite שלי, ביגוד תחתון שכלל את ה- Arctic Deluxe Dry Liner ואת ה-Cosywick Base Layer, כפפות, מחשבי צלילה ומסכת צלילה, Liam וטובי דאגו לכל השאר.
המקום נותן שירות ע”י רכב/ מיניבוס מקומי שמסיע את הצוללים למטה אל גובה פני המים בצד הצפוני של האתר, שם ישנם רפסודות הצפות על המים עם סולמות נוחים לעליה.
לחובבי הצלילה חופשית- ישנה רפסודה מרכזית מיועדת לצלילות חופשיות עם אנך עד 80 מטר.
 
מגיעים, עולים על הציוד, מסתבכים עם הכפפות העבות, לובשים מסכה וסנפירים וקופצים למים הקרים! ובנקודה זו מבינים עד כמה חשובה חליפת צלילה יבשה וביגוד תחתון ברמה הגבוה ביותר מבית OTTER!!!
שחיה קצרה עד למצוף גדול, התארגנות אחרונה ושומעים את אינפלייטור פורק לחץ יורדים בסמיכות לאנך ומגיעים לגג של מטוס נוסעים בעומק של 16 מ’. המים הקרים רק מגבירה את הנשימה ואת ההתרגשות, מתרגלים עוד כמה רגעים וממשיכים להעמיק עד הקרקעית ל- 24 מ’.
שוחים דרומה, מגיעים לאוטובוס קומותיים, אני נכנס מהחלון הקדמי ויוצא מהצד, טובי מפנה לי את הדרך ונותן לי לחוות את הרגע, מגיעים לתלולית בגובה של כשני מטר ולאחריה נפילה שיורדת עד לשיא העומק, אנחנו צללנו עד ל- 45 מ’ שהינו כדקה והתחלנו עליה, בחזרה Liam הוביל, טובי ואני מאחריו, הגענו שוב אל האוטובוס ונכנסנו בחלון האחורי של הקומה התחתונה וצללנו לכל אורכו עד החלון הקידמי.
ממשיכים דרומה ועוברים ליד אופנוע מוטוקרוס ששוכב על תלולית  ומסומן בחבל אנך, מגיעים למטוס והפעם מבצעים חדירה מהחלק האחורי, המטוס נקי מבפנים ואין כל סכנה, צוללים אל בטן המטוס ומשם יוצאים דרך הדלת הצדדית, סימן שהכל בסדר וממשיכים עוד דרומה עד שמגיעים למטוס נוסף קטן יותר. בנקודה זו החלטנו לסיים ולעלות על החבל אנך שמחובר אליו, ביצענו מספר עצירות דקומפרסיה והגענו לפני המים עם חיוך ענק !!!
 
לאחר הצלילה ישבנו במסעדה המקומית שבאתר העלינו חוויות מן הצלילה יחד עם ארוחת צהרים ונסענו לדרכינו.
 
מומלץ ביותר!!!